Revolut – aneb jak Fintech mění bankovnictví

V Česku se již můžete stát klientem relativně nové „mobilní banky“ Revolut. Za Londýnským startupem z počátku roku 2015 stojí Nikolay Storonsky a Vlad Yatsenko a účty klientů jsou vedeny u Loyds banky. Revolut však nemá žádné pobočky a vytvoření a správu účtu a peněz ovládáte svým mobilem. Možná díky tomu se jim i bez marketingu podařilo získat cca 1 mil. uživatelů a cca 6.000 uživatelů v Česku.

Během asi pěti minut zvládnete stáhnout aplikaci, vyplnit osobní údaje a potvrdit identifikaci „selfíčkem“ a fotkou dokladu totožnosti. K účtu dostanete předplacenou MasterCard a můžete fungovat kdekoli na světě. To je také hlavní přednost Revolut bankovnictví – můžete zdarma používat 120 různých měn (včetně CZK). Směna mezi nimi probíhá za mezibankovní sazby, tedy něco, čeho u českých bank a směnáren nemáte šanci dosáhnout. Pro zahraniční platební transakce můžete volit mezi 26 různými měnami a realizovat je až do výše €6000 měsíčně zdarma. Pokud to děláte často, můžete na tom v součtu příjemně ušetřit. Také můžete vybírat z bankomatů po celém světě , do částky €200 měsíčně zdarma. Po překročení tohoto limitu si Revolut účtuje poplatek 2 % z výběru. Účet u Revolut je tedy především vhodný pro ty, kteří hodně cestují a často realizují zahraniční platební transakce. Své finanční prostředky můžete aktuálně v Revolutu koncentrovat ve 26 různých měnách, mezi kterými nově naleznete i českou korunu.

 

Co se týče samotné platební karty, jedná se o běžnou kartu MasterCard, takže s ní bez problémů zaplatíte prakticky všude po světě. Vedle fyzické karty si navíc můžete objednat také virtuální kartu pro bezpečné placení na internetu. Za každou kartu zaplatíte 6 eur (pokud nevyužijete některé z akčních nabídek), a to bez ohledu na to, jestli je fyzická, nebo virtuální. Virtuální kartu využijí zejména ti, kteří nakupují na zahraničních e-shopech nebo platí za služby v cizí měně. Ale platit s ní lze samozřejmě i u nás.

Výhodou je také zabezpečení, ve kterém je Revolut opět napřed. Jediným klepnutím v aplikaci můžete svou platební kartu „zmrazit“, tím ji dočasně deaktivujete a od té chvíle s ní nikdo nezaplatí. Opět aktivovat ji můžete jediným klepnutím, nemusíte nikam volat, jen kliknete.

Kromě toho můžete snadno nastavit i měsíční limit pro útratu, nebo zakázat jednotlivé typy placení, jako je bezkontaktní platba, platba protažením terminálem, výběr hotovosti z bankomatu nebo internetové platby. Suverénně nejzajímavějším bezpečnostním prvkem, je pak možnost nastavit si zabezpečení na základě vlastní polohy, kdy aplikace v telefonu porovnává vaši polohu s místem uskutečnění platby a zablokuje tak karetní transakce, které nekorespondují s vaší aktuální lokací. To je v praxi skutečně nejefektivnější řešení, pokud vám kartu někdo odcizí.

Od 7.12.2017 navíc Revolut umožňuje také nákup kryptoměn, pokud tedy jste účastníkem „kryptoměnové horečky“ nebo jím chcete být, máte díky tomuto účtu velmi snadný způsob jak je nakoupit. Zatím najdete v portfoliu 3 hlavní kryptoměny a to Bitcoin, Ethereum a Litecoin.

Do budoucna budete moci díky Revolut také investovat na burze a využít služby cestovního pojištění. To bude navíc velmi příjemné pro samotného uživatele, protože pokud jeho služby budete využívat, Revolut sám aktivuje pojištění ve chvíli kdy překročíte hranice a zase jej zastaví jakmile se vrátíte domů.

 

To v čem Revolut hravě české banky strčí do kapsy, je přehled o útratách a pohybech na účtu. Zde si každou transakci a platbu můžete přidat do jednotlivých kategorií jako např. Služby, Zábava, Potraviny, Restaurace, Cestování a další. K platbám si navíc můžete přiřadit účtenku, abyste ji nemuseli skladovat doma a potom v hromadě účtenek hledat když ji potřebujete. Vše si můžete reportovat v pdf nebo v Excelu.

 

Jaké jsou tedy ty NEJ vlastnosti Revolut bankovnictví?
 1. Location Based Security – aplikace sleduje vaši polohu a dokáže tak vyhodnotit, zda nebyla karta ukradena
 2. Více platebních karet k jednomu účtu (fyzické i virtuální s limity na útratu)
 3. Analytics – řeknou vám, kolik jste v které zemi utratili; komu a za co.
 4. Detaily k transakcím – stačí si ji rozkliknout a hned víte, co jste si koupili; kde a kdy jste to koupili; s jakou platební kartou; a můžete si k tomu přiřadit účtenku.
 5. Rozdělení útrat – když něco zaplatíte, můžete se o útratu podělit s někým jiným. Jako když se na něco skládáte.
 6. Převod peněz do jiných měn za mezibankovní sazby.

Od dubna 2018 si v rámci účtu můžete zřídit tzv. „Trezory“ (Vaults), které slouží pro spoření na vaši vysněnou dovolenou v Karibiku nebo novou Teslu. Spořit můžete například tak, že necháte aplikaci, aby za vás zaokrouhlila každou platbu a tyto peníze rovnou přemístila do „Trezoru“. Také si můžete nastavit pravidelnou platbu do „Trezoru“ nebo do něj jednorázově prostředky zaslat.

 

Pokud chcete Revolut vyzkoušet … vyhraďte si 5 minut času a stáhněte si aplikaci Revolut zde.

 

Pokud nejste typický klient pro Revolut, ale přesto se zajímáte o to jak mít účet zdarma a mít možnost vybírat ze všech bankomatů na světě také zdarma, obraťte se na nás. Rádi vám pomůžeme změnit banku a získat bankovní služby, které odpovídají možnostem 21. století.

 

Kromě klasické bezplatné služby je k dispozici ještě verze Revolut Premium. První měsíc je zdarma a následně služba stojí 8 eur měsíčně, s ročním úvazkem. Výhody předplatného Premium, jsou následující:

 • Útraty bez omezení (u Premium účtu neexistuje onen měsíční limit 6 000 € na vaše transakce).
 • Dvojnásobný měsíční limit na výběr z bankomatů (400 € či ekvivalent v jiné měně).
 • Platební karta v prémiovém designu.
 • Aktivace dalších platebních karet (virtuálních i fyzických) zdarma, s bezplatným expresním doručením do 3 dnů.
 • Cestovní pojištění s krytím léčebných výloh (délka jednoho výjezdu do zahraničí ale nesmí přesáhnout 20 dní).
 • Nonstop přednostní zákaznická podpora.
 • Bezplatné Turbo převody.
 • Sleva na pojištění vašeho mobilního zařízení.
Zdroje: Internet, osobní zkušenosti, web Revolut

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..